صفحه اصلی > دستوالعمل ارائه مقالات شفاهی و پوستری
.: دستوالعمل ارائه مقالات شفاهی و پوستری

ارائه مقاله‌های شفاهی

- مدت هر سخنرانی 10 دقیقه بوده و سپس 5 دقیقه برای پرسش و پاسخ اختصاص خواهد یافت. ارائه دهندگان مقاله‌های شفاهی لازم است بخش‌هايي از مقاله‌ی خود را براي يك سخنراني 10 دقیقه‌اي انتخاب و به صورت Power Point در محیط windows حداکثر در 15 الی 20 اسلايد تهیه و ارائه نمایند.

- ارائه دهندگان مقاله‌های شفاهی بايد تا نیم ساعت قبل از شروع هر جلسه‌ی نشست، فايل ارائه‌ی خود را با فرمت Power Point به دبیرخانه‌ی کنفرانس تحویل نمايند.


ارائه مقاله‌های پوستری

ابعاد پوستر: cm 70 ارتفاع و cm 50 عرض (پوسترهاي همايش بصورت عمودي طرح و نگارش شوند).

اجزاء پوستر: لازم است نویسندگان محترم، بخش‌های مهم مقاله‌ی خود را انتخاب کرده و در پوستر ارائه نمایند. اندازه و فونت قلم برای عناوین و متن و... در نمونه‌ی پوستر سایت کنفرانس آمده است.

توصیه‌ها:

  • حضور نویسنده مقاله براي ارائه‌ی توضيحات و تشريح آن در ساعاتي كه از سوي دبیرخانه‌ی كنفرانس اعلام خواهد شد الزامي است.
  • حتما پوستر خود را در محل مربوطه (با توجه به شماره ­گذاری) نصب نمایید. دریافت گواهی‌نامه‌ی ارائه، منوط به نصب پوستر و حضور شما جهت توضیح و پاسخ به سوالات می باشد.
  • پوسترها می بایست به صورت رنگی پرینت شده باشد و از چسباندن برگه‌ها روی مقوا جداً خودداری شود.
  • پوستر همایش حتماً باید دارای آرم همایش در بالای صفحه باشد. در پوستر باید کلیه‌ی نکته های ضروری مربوط به یک مقاله‌ی کامل به ترتیب زیر رعایت شود:
  1. عنوان مقاله، نام نویسنده اصلی با ستاره مشخص شود و زیر نام ارائه دهنده‌ی پوستر خط کشیده شود. نام و آدرس دانشگاه یا مؤسسه، متن اصلی مقاله شامل مقدمه، روش‌کار، نتایج و بحث، نتیجه‌گیری و مراجع.
  2. پوستر حاوی خلاصه بحث ها، شکل‌ها و نمودارها باشد و از ارائه‌ی جزئیات مطالب خودداری شود.
  3. عکس‌‌ها و تصاویر باید به صورت واضح باشند.
  4. از ارسال نمودن پوسترها به دبیرخانه جداً خودداری نمائید و دبیرخانه‌ی کنفرانس هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص بر عهده نخواهد داشت. لذا لازم است هر شخص در روز کنفرانس پوستر خود را جهت نصب به همراه داشته باشد.
تذکر مهم:

به منظور تهیه پوستر مناسب، فایل آماده شده‌ی قالب پوستر در سایت كنفرانس موجود می‌باشد. نگارندگان مقاله‌های پوستری می بایست عیناً از این فایل استفاده نمایند.

(دریافت قالب مقالات پوستری)